Opis: Zestaw 5 gier z drewna Deluxe Sklep: PLANSZOWE.EU Najbardziej popularne gry planszowe w jednym opakowaniu!. Ekskluzywne drewniane pudełko
z wysuwanymi po obu stronach pojemnikami na pionki i figury, sprawia, że wszystko udaje się łatwo zapakować i zajmuje mało miejsca.
CHIŃCZYK
Gra znana na całym świecie. W Polsce zarówno pod nazwą „Chińczyk” jak i „Człowieku nie irytuj się”. Jest grą wielopokoleniową, popularną zarówno wśród młodych, jak i starszych miłośników. Dokładnie nie wiadomo skąd wzięła się nazwa „Chińczyk” i kiedy powstała ta gra, lecz „Chińczyk” ma niewiele wspólnego Chinami. Jej pierwowzorem jest raczej hinduska gra „Pachisi”. Rozgrywka między zawodnikami może przebiegać na wiele sposobów, dzięki czemu gra staje się ciekawsza oraz skłania do myślenia i opracowywania nowych strategii.
SZACHY
Szachy to strategiczna gra umysłowa. Opracowanie pierwszych zasad gry datuje się na V wiek n.e.
w Indiach, czyli ponad 1500 lat temu. Zebrano liczne dowody na potwierdzenie tego, że tak było – świadczą o tym liczne wykopaliska i zapisy w starych księgach. Do Europy gra trafiła około 1000 lat temu, do Polski, około 800 lat temu. Obecnie szachy są grą znaną na całym świecie. Klasyczna partia szachów toczy się pomiędzy dwiema osobami. Szachownica, na której rozgrywana jest partia podzielona jest na 64 pola: jasne i ciemne (na przemian), nazywane umownie – białymi i czarnymi.
WARCABY
Kto w dzisiejszych czasach nie zna warcabów? Jest to jedna z najstarszych, wręcz wielowiekowych gier. Jej początki nie zostały dokładnie poznane i odkryte. Plansze wraz z kompletami 12-tu białych czarnych pionków znaleziono już w grobowcach egipskich faraonów na etruskich malowidłach ściennych. Warcaby są popularne w różnych wersjach w Europie, jak i na całym świecie. Jest to gra pasjonująca i mająca zagorzałych zwolenników. Od niedawna rozgrywane są turnieje oraz oficjalne Mistrzostwa Europy i Świata.
BACKGAMMON
Backgammon (inaczej tryk trak) to gra losowo-strategiczna, której celem jest wprowadzenie swoich pionów do „bazy”, a następnie zdjęcie ich z planszy, czyli wyprowadzenie z „bazy”. O tym, jaki ruch można wykonać decydują rzuty kośćmi. Zwycięża ten z graczy, który zrobi to jako pierwszy.
GĘSI
Celem gry jest zdobycie pola o numerze 63. Zawodnik, który trafi na pole z gąską, może przejść do przodu o taką samą liczbę pól co w poprzednim rzucie. Jeżeli gracz znajdzie się na polu, które zajmuje jego przeciwnik, to wtedy on zajmuje jego miejsce, a przeciwnik cofa się na jego poprzednie pole. Ostatnie pole można zdobyć tylko wyrzucając odpowiednią liczbę. Jeśli kostki wyrzucą więcej oczek niż jest pól, to zawodnik musi cofnąć się o tyle miejsc ile pokazały kostki.
PUDEŁKO ZAWIERA:
2 dwustronne plansze
4 kostki w dwóch kolorach
1 kostka dublująca
6 pionków - gąsek
16 pionków w czterech kolorach
30 pionków w dwóch kolorach
2 kubki
32 figury w dwóch kolorach
instrukcja
Gatunek:
gry planszowe
Rodzaj gry:
klasyczne
Liczba graczy:
2 - 4
Wiek graczy:
od 8 lat
Czas gry:
30 min.
Edycja:
europejska
Instrukcja:
polska |